Prihlasovací formulár
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
Zabudnuté heslo|Zaregistrovať sa
Telefonická objednávka 0948 167 772
0
Zobraziť kategórie

Čo reálne budeme vidieť cez teleskop

Pri kúpe astronomického ďalekohľadu premýšlame, čo všetko bude vidieť cez náš teleskop. Budú vidieť planéty, budem vidieť krátere na mesiaci, je možné pozorovať deep-sky objekty? Na všetky tieto otázky dostanete odpovede v tomto článku.

13.01.2017
Zobraziť viac
Astronómia

Test - Pulsar predsádka DFA75

Pulsar predsádka DFA75 nie je žiadna novinka na našom trhu, pravidelne sa s týmto ňou stretávame od roku 2015. Za tieto roky používania sme stretli s rôznymi názormi, väčšinou to boli pozitíva. K akýmu výsledku v dôkladne spracovanom teste došli jeho autory sa dozviete v tomto teste.

09.01.2017
Zobraziť viac
Poľovníctvo

Ako si doma pripraviť preparát

Pred samotným pozorovaním objektu pomocou mikroskopu je veľmi dôležitá správna príprava preparátu

30.11.2016
Zobraziť viac
Mikroskopy

Rozdelenie mikroskopov

Vo všeobecnosti možno mikroskopy rozdeliť z viacerých pohľadov. Všeobecné rozdelenie pozostáva z dvoch kategórií mikroskopov, a to biologických a stereoskopických. Podľa typu okulárovej hlavice ich možno rozdeliť na monokulárne, binokulárne, trinokulárne či digitálne mikroskopy.

10.11.2016
Zobraziť viac
Mikroskopy

Recenzia Hawke Side Winder 8-32x56 1/2 MD

Výrobca Hawke má vo svojej ponuke modelovú radu Sidewinder 30, ktorá je vo svojej kategórii vyhľadávaným artiklom medzi športovými strelcami.

06.11.2016
Zobraziť viac
Športová strelba

Puškohľad pre športovú streľbu

Pre presnú streľbu na väčšie vzdialenosti je vhodný puškohľad nutnou záležitosťou. Preto mu treba venovať pozornosť pri kúpe. V hre je množstvo parametrov puškohľadu a samozrejme druh športovej disciplíny, typ zbrane a požiadavky strelca. Účel použitia je veľmi dôležitý, nakoľko to má vplyv na výber vhodného modelu.

28.10.2016
Zobraziť viac
Športová strelba

Systém pre nočné videnie

Systém pre nočné videnie pracuje na princípe zvyškového svetla od hviezd a mesiaca. Zväzok fotónov prechádza fotonásobičom, ktorý ich premení na elektróny. Tie sa potom elektrochemickým procesom znásobía, usmernia cez fosforovú obrazovku a premenia sa na viditeľné svetlo, ktoré je potom viditeľné v hľadáčiku.

28.10.2016
Zobraziť viac
Poľovníctvo
1