Prihlasovací formulár
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
Zabudnuté heslo|Zaregistrovať sa
Telefonická objednávka 0948 167 772
0
Zobraziť kategórie
Nachádzate sa tu: 
  1. Hlavní stránka
  2. Teleskopy
  3. Teleskop Bresser QUASAR 80/900 EQ

Teleskop Bresser QUASAR 80/900 EQ

Teleskop Bresser QUASAR 80/900 EQ
Celkom 1  obrázok
Vaša cena s DPH245 €
Dostupnosť3 - 7 dní
Kedy bude tovar doručený, ak ho teraz objednám?
Doprava
Osobne v Trenčíne3 - 7 dní
Prepravnou spoločnosť UPS3 - 7 dní
Slovenskou poštou3 - 7 dní
Popis
Foto
Cena poštovného
Reklamácia
Opýtajte sa

Teleskop Bresser QUASAR 80/900 EQ

Šošovkový ďalekohľad R-80, vynikajúci model pre začiatočníkov, Vám umožní pozorovať krátery, brázdy, pohoria a údolia na 400.000 km vzdialenom mesiaci. Uvidíte prstence Saturnu, turbulencie na Jupiteri, pieskové búrky na Marse a fázy Venuše. Má 80mm achromatický objektív s potlačenou farebnou vadou, ktorý pohltí až 200x viac svetla než ľudské oko. Má veľmi kvalitné a starostlivo mechanicky spracované detaily a presnú rovníkovú montáž EQ-SKY na pevnom oceľovom statíve. Optika bez farebnej vady so svetelnosťou f/11 zobrazí planéty Slnečnej sústavy, Mesiac, a všetky jasnejšie objekty.

Celý hrebeňový systém ostrenia vrátane okulárového výťahu je kovový a bez vôle, s možnosťou aretácie. Tubus je k montáži uchytený pevnými kovovými strmeňmi. Rovníková montáž EQ-SKY je kompaktná, stabilná a pevná. Montáž disponuje jemnými prevodmi. Všetky diely a prevody sú kovové. K montáži je možné dokúpiť motorčekový pohon  a zaistiť tak automatické sledovanie pozorovaného objektu (objekt po nastavení a spustení motorčeka zostáva v zornom poli okulára) a jednoduché astrofotografovanie. Montáž je umiestnená na pevnom a stabilnom oceľovom statíve s nastaviteľnou výškou. Všetky diely spájajúce montáž so statívom sú kovové.

Optický hľadáčik 6x30 s veľkým zorným poľom uľahčí nájdenie objektu a jeho nastavenie do zorného poľa ďalekohľadu. Je možné dokúpiť voliteľný elektronický okulár s farebným snímačom, ktorý prenesie pozorovaný obraz v teleskope na obrazovku počítača. V balení s elektronickým okulárom je aj softvér pre zachytenie fotosnímkov a krátkych videosekvencií a tiež ich úpravu.

Obsah balenia: tubus s optikou, 3ks okuláre, rovníková montáž, pevný oceľový statív, optický hľadáčik, diagonálne zrkadlo a ďalšie užitočné drobnosti (baterka s červeným LED svetlom, mapa Mesiaca, planisféra - otočná mapa hviezdnej oblohy, virtuálne planetárium Stellarium na CD-ROM).

Názor experta

Slušný šošovkový teleskop s 80mm priemerom objektívu za vyššiu cenu.

Klady
  • 3 okuláre
  • rôzne príslušenstvo
  • kvalitná optika
Zápory
  • cena

Technické parametre:
Priemer objektívu:80 mm
Ohnisková vzdialenosť:900 mm
Odporúčané pre:Začiatočníkov
Druh montáže:Paralaktická
Názov montáže:EQ
Konštrukcia:šošovkové
Svetelnosť:f/11
Okuláre:Plossl 25 mm, Kellner 9 mm, Kellner 4 mm
Hľadáčik:6x30 (optický)
Záruka:3 roky
Produkt nemá žiadne ďalšie fotografie