Prihlasovací formulár
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
Zabudnuté heslo|Zaregistrovať sa
Telefonická objednávka 0948 167 772
0
Zobraziť kategórie
Nachádzate sa tu: 
  1. Hlavní stránka
  2. Termovízie
  3. Termovízia Pulsar Quantum XQ38

Termovízia Pulsar Quantum XQ38

Termovízia Pulsar Quantum XQ38
Celkom 1  obrázok
Vaša cena s DPH3 049 €
Dostupnosť3 - 7 dní
Kedy bude tovar doručený, ak ho teraz objednám?
Doprava
Osobne v Trenčíne3 - 7 dní
Prepravnou spoločnosť UPS3 - 7 dní
Slovenskou poštou3 - 7 dní
Popis
Foto
Cena poštovného
Reklamácia
Opýtajte sa

Termovízia Pulsar Quantum XQ38

Termovízie Pulsar Quantum umožňujú pozorovanie a rozpoznanie tepelného rozloženie objektov a okolia a to za všetkých podmienok: deň alebo noc, dážď alebo sneženie, hmla alebo dym a dokonca umožňujú nahliadnuť cez krovie alebo lesný porast. Termokamera mení ľudským okom neviditeľné tepelné žiarenie do viditeľného spektra a preto jej zobrazenie nezáleží na okolitom osvetlení (deň / noc). Pulsar Quantum ponúka vynikajúce zobrazenie s bezkonkurenčnými parametrami.

Termovízia Pulsar Quantum XQ38 ponúka na výber 7 farebných paliet pre zobrazenie obrazu. Štandardné monochromatické zobrazenie "hot white", ďalej "hot black" a farebné zvýraznenie v rôznych farbách najhorúcejších a najchladnejších objektov. Vynikajúcu výbavu tvorí diaľkomer v tvare grafickej stupnice, vďaka ktorej môžeme odhadnúť výšku človeka, jeleňa, zajaca a iné. Reálny rozsah detekcie postavy (1,8x0,5m v oblečení) je približne 900m.

Prístroj sa zapína tlačidlom ON, štart trva cca 2 sekundy, čo je jeden z najlepších výsledkov vo svojej triede. Displej má dostatočný rozsah jasu a kontrastu, všetko ovládame multifunkčným kolieskom, ktoré je hneď vedľa displeja. Hlavné funkcie (zapnutie, vypnutie, kalibrácia, zoom a iné) sa nastavujú cez horné tlačidla na hornom panely, je to dostatočne pohodné pre nastavenie v rukaviciach, alebo holou rukou.

Termovízia Pulsar Quantum XQ38 má vysokú obnovovaciu frekvenciu (50Hz) čo umožňuje pozorovanie bez spomalenie objektov v pohybe. Na samotné pozorovanie sú prednastavené tri pozorovacie režimy. Každý z režimu upravuje citlivosť prístroja a parametre zobrazenia obrazu tak, aby bol poskytnútý najlepší možný obraz v konkrétnych pozorovacích podmienkach. Prednastavené režimy sú nasledovné: "City" (rozšírený kontrast), "les" (nízky kontrast) a "Identifikácia" (zlepšenie vykreslenie detailov teplých predmetov).

Quantum má tri kalibračné režimy: tichý manuálny režim ("M"), automatický ("A") a poloautomatický ("H"). Režim "A" znamená že prístroj vyhodnotí obraz a vykoná kalibráciu plne automatický. V režime "H" si užívateľ rozhodne o kvalite obrazu sám a podľa potreby vykoná kalibráciu prístroja stlačením tlačidla "Cal". Ručná kalibrácia ("M") sa vykonáva stlačením tlačidla, avšak užívateľ musí prikryť objektív prístroja krytkou. Réžim "M" sa odporúča pre lov.

Telo prístroja je vyrobené z plastu s výstužou zo sklenených vlákien a je schopné efektívne odolávať nárazom, vlhkosti a prachu. Termovízia je napájaná cez 4 AA batérie, ktoré sú uložené v kontajneri, ktorý sa vkladá do priestoru pre batérie. V balení je dodávaný aj náhradný kontajner. Prevádzková doba termovízie môže byť podstatne zvýšená vďaka použitiu externého zdroja, napríklad Pulsar EPS5.

Užívateľské rozhranie je intuitívne, používateľ je informovaný o stave batérie, zapnutých funkciách, pri zmene parametrov na informačnom riadku alebo v pravom hornom rohu cez ikony. Quantum je vybavený aj Video výstupom, čo nám umožňuje nahrávanie videa v reálnom čase s využítím externého zariadenia ako napríklad Yukon MPR.

Názor nášho experta

Klady

- detekcia 900m
- diaľkomer
- vodeodolnosť
- tri kalibračné režimy
- video výstup
- možnosť pripojenie exteného zdroja 


Zápory

- nemá

Technické parametre:
Zväčšenie:3.1 - 12.4x
Priemer objektívu:32 mm
Najkratšia ostriaca vzdialenosť:7 m
Priemer výstupnej pupily:8 mm
Napájanie:207х86х59
Vodeodolnosť:Ano
Zorný uhol:7,4 stuňa
Rozlíšenie:OLED 640x480px
Rozmer:207х86х59 mm
Hmotnosť:350 g
Záruka:36 mesiacov
Produkt nemá žiadne ďalšie fotografie